Během druhého dne Wales Rally GB se nic zvláštního nestalo

Tak by se daly celkem výstižně popsat události v okolí Cardiffu, kde probíhá desátý podnik MS v rallye za účasti posádky Czech Ford National Týmu, Martina Prokopa a Zdeňka Hrůzy. Ti jsou se svým Fordem Fiesta WRC i po dnešním dni na desátém místě celkové klasifikaci. Stejně jako oni, ani žádná jiná posádka v top 10 během celého dne svou pozici nezměnila.

Průběh dne popisuje pilot Martin Prokop: „Dnes nám již fungovala převodovka bez problémů, takže jsme se s elánem a vervou ráno vrhli do sportování. Hned na prvním měřeném mezičasu jsme byli absolutně nejrychlejší, ale potom jsem udělal jezdeckou chybu, která mne vrátila do reality a pomohla mi uvědomit si, že nehraju videohru a že mám jen jeden „poslední život“ ve formě jediného závodního auta, se kterým musím dokončit sezonu. Celý den mě však závodění ohromně bavilo a cítil jsem, že jedu co to dá a bez rezervy v rámci bezpečného průběhu závodu. Snad někde v podvědomí mi svítila červená kontrolka z té ranní krizovky, prostě netuším, ale nedokázali jsme se odlepit z desátých a jedenáctých míst v jednotlivých erzetách a ukrajovat ze ztráty na devátého Matthewa Wilsona. Jen jsme si pojistili odstup od jedenáctého Atkinsona. V rámci našeho hledání příčin jsme se ujistili, že auto je nastaveno správně a tak jsme se opět vydali na výzvědy ke konkurenci s vozy Ford. Prohlédli jsme jejich onboardy a bylo nám jasné, že ti pacholci před námi jedou na těch suchých a rychlých tratích jako smyslů zbavení a do toho já, alespoň v této chvíli, nehodlám ani nemůžu jít také. Sám pocitově jedu co to jde, vědomě nic „neprodávám“. Musím se s tím rvát dál a i na zítřejší etapu se těším.“

Wales Rally GB zítra pokračuje svým posledním dnem a na posádky čeká šest rychlostních zkoušek o celkové délce 82. Vítěze soutěže a celkové umístění české posádky budeme znát kolem patnácté hodiny.

Průběžné pořadí Wales Rally GB 2012 - po 2.etapě
1.Latvala J. - Anttila M. (Ford Fiesta RS WRC) 2:18:05,3
2.Solberg P. - Patterson C. (Ford Fiesta RS WRC) +24,5
3.Loeb S. - Elena D. (Citroen DS3 WRC) +30,9
4.Østberg M. - Andersson J. (Ford Fiesta RS WRC) +49,9
5.Hirvonen M. - Lehtinen J. (Citroen DS3 WRC) +1:22,4
6.Tänak O. - Sikk K. (Ford Fiesta RS WRC) +1:37,4
7.Novikov E. - Minor-Petrasko I. (Ford Fiesta RS WRC) +1:50,9
8.Neuville T. - Gilsoul N. (Citroen DS3 WRC) +3:25,9
9.Wilson M. - Martin S. (Ford Fiesta RS WRC) +4:39,8
10.Prokop M. - Hrůza Z. (Ford Fiesta RS WRC) +5:29,2

Galerie