Další WRC body pro Prokopa, ale chtěli jsme víc, přiznává…

Seriál Mistrovství světa v rally pokračoval o uplynulém víkendu svou třetí soutěží – Mexickou rally - a na start se stejně jako ve dvou předchozích podnicích postavila i posádka Jipocar Czech National Teamu Martin Prokop a Michal Ernst s Fordem Fiesta RS WRC. Prokop startoval v této destinaci po roční pauze, když se v roce 2011 stal vítězem v kategorii S2000. Letos si však odváží dva body do tabulky jezdců za deváté místo celkové klasifikace a rovněž další dobrý bodový příděl do soutěže týmů, ve které Jipocar Czech National Team figuruje od předešlého závodu ve Švédsku.

Po dvou sedmých místech z Monte Carla a Švédska odjížděla česká ekipa do Mexika s vidinou dalšího slušného přídělu bodů, ovšem samotný průběh soutěže i celkový výsledek skončili trochu za jejich očekáváními.

Martin Prokop popisuje: „První dva dny to s námi skutečně nevypadalo nejlépe. Na začátku jsme zkusili zalaborovat s pneumatikami v kvalifikaci, abychom jich co nejvíce pošetřili do závodu, protože zde bylo extrémně málo povolených gum. To se nám nepovedlo a výsledkem bylo druhé místo na trati, což na šotolině není ideální. V pátek i sobotu jsme nedokázali nic vymyslet sami se sebou i alchymií kolem pneumatik, do toho zdravotní problémy Michala, který se potýkal s vysokou nadmořskou výškou. Až v sobotu odpoledne a v neděli jsme tak trochu dokázali závodit, ale stále to nic nemění na tom, že jsme se chtěli vidět v celkovém pořadí o pár pozic nahoře. S Guerrou a Blockem jsme si měli poradit, s Nasserem a Atkinsonem jsme se měli přetahovat o pozice. To musím uznat a nesnažím se z toho vymlouvat. Teď je čas makat dál“

Manažer Quirin Müller dodává: „Pohled na výsledky není příliš lichotivý, pro někoho to může vypadat, že jsme tu byli jen do počtu, ovšem průběh soutěže provázely zdravotní komplikace spolujezdce a recept na pneumatiky jsme našli pozdě. Nicméně nevěšíme hlavu. Ve všech třech odjetých soutěžích jsme sebrali nějaké body a před námi je ještě veliká většina podniků MS. Martin je osmý celkově v pořadí jezdců a věřím, že se neztratíme ani v hodnocení týmů, na to, že zatím jedeme jen s jedním autem a jezdcem. Auto máme zpátky z Mexika a začínáme jej repasovat před Portugalskem.“

Dalším podnikem seriálu MS v rally je šotolinová Vodafone Rally de Portugal, která se uskuteční v termínu 11. -14. dubna.

Konečné pořadí Rally Mexico 2013
1. Ogier S. - Ingrassia J. (Volkswagen Polo R WRC) 
2. Hirvonen M. - Lehtinen J. (citroën DS3 WRC) +3:26,8 
3. Neuville T. - Gilsoul N. (Ford Fiesta RS WRC) +4:19,6 
4. Sordo D. - Del Barrio C. (Citroën DS3 WRC) +6:02,5 
5. Al-Attiyah N. - Bernacchini G. (Ford Fiesta RS WRC) +8:30,4
6. Atkinson C. - Prévot S. (Citroën DS3 WRC) +11:23,8 
7. Block K. - Gelsomino A. (Ford Fiesta RS WRC) +11:44,1 
8. Gierra B. jr. - Rozada B. (Citroën DS3 WRC) +12:41,1 
9. PROKOP M. - ERNST M. (FORD FIESTA RS WRC) +14:24,8 
10. Novikov E. - Minor-Petrasko I. (Ford Fiesta RS WRC) +17:11,1

Aktuální zpravodajství je možné sledovat na Facebookovém profilu „Martin Prokop Official“ a Twitteru @ProkopOfficial

Galerie