Dobře rozjetá Rally Acropolis pro Martin Prokopa

Po několikatýdenní odmlce pokračuje seriál MS v rally klasickou soutěží v podobě 59. ročníku řecké Rally Acropolis. Martin Prokop se spolujezdcem Michalem Ernstem, startující pod hlavičkou Jipocar Czech National Teamu, vstoupili v pátek odpoledne do soutěže spolu s dalšími deseti posádkami speciálů nejvyšší kategorie WRC. Po dvou rychlostních zkouškách, během kterých řadu z nich provázely technické problémy, přenocovali na sedmém místě celkové klasifikace, kterou však v poslední dnešní zkoušce přepustili dotahujícími Madsu Ostbergovi, jedničce továrního týmu Ford.

Po nepříliš výrazném výkonu v Argentině vládne v týmu opět pozitivní a bojovná atmosféra, ke které přispěl již úspěšný test před samotnou soutěží v Řecku a podtrhují ji i páteční a sobotní výkony na náročných šotolinových tratích plných prachu a kamení.

„Během testu před soutěží jsme udělali mnoho změn nejen na nastavení auta, ale i já na svém jízdním stylu, který musel po přechodu na nové pneumatiky přejít značnými úpravami. Nyní funguje vše výborně a na techniku se již nelze vymlouvat. Držíme auto s přehledem na trati a vyvarujeme se zásadním chybám, které tu zbrzdily již několik favoritů. Dvakrát jsem dnes sice dojížděl na defektu a s hodně poškozeným ráfkem, ale to je prostě typické Řecko. Nyní jsme sedmí a za námi je dvě minuty Mikko Hirvonen. Určitě pojede jako blázen, už jenom proto, že za ním je dalších dvacet vteřin další tovární jezdec Novikov. Nebudeme to mít jednoduché a bude potřeba pořádně zasportovat. Musím říct, že se na zítřek moc těším,“ sděluje své dojmy Martin Prokop a manažer Quirin Müller dodává: „Po trochu frustrujícím začátku sezony bude snad Akropolis znamenat odraz ode dna a nový impuls do druhé poloviny sezony. Martin je v pohodě, věří si a evidentně si to užívá. Vyhýbají se mu zásadní technické problémy a nedělá zbytečné chyby. Zítra to bude ještě pěkné závodění.“

V neděli čekají na posádky Rally Acropolis poslední čtyři rychlostní zkoušky o celkové délce 83 km rozdělené do dvou sekcí.

Rally Acropolis 2013 po II.etapě (RZ10): 
1.Latvala J. - Anttila M. (Volkswagen Polo R WRC) 2:32:42,8 
2.Sordo D. - del Barrio C. (Citroen DS3 WRC) +1:04,1 
3.Neuville T. - Gilsoul N. (Ford Fiesta RS WRC) +1:43,1 
4.Al-Attiyah N. - Bernacchini G. (Ford Fiesta RS WRC) +3:46,1 
5.Mikkelsen A. - Markkula M. (Volkswagen Polo R WRC) +4:11,8 
6.Østberg M. - Andersson J. (Ford Fiesta RS WRC) +5:26,3 
7.Prokop M. - Ernst M. (Ford Fiesta RS WRC) +5:50,3 
8.Hirvonen M. - Lehtinen J. (Citroen DS3 WRC) +7:52,2 
9.Novikov E. - Minor-Petrasko I. (Ford Fiesta RS WRC) +8:16,1 
10.Ogier S. - Ingrassia J. (Volkswagen Polo R WRC) +10:29,5

Aktuální zpravodajství je možné sledovat na Facebookovém profilu „Martin Prokop Official“ a Twitteru @ProkopOfficial

Galerie