Fantastické čtvrté místo Martina Prokopa na Rallye Deutschland

Martin Prokop se svým Jipocar Czech National Teamem si mohou oddechnout. Prokletí německé rally je, zdá se, prolomeno. Po výletu do vinice a požáru vozu v předchozích dvou ročnících této soutěže přišla sladká odměna za předchozí utrpení, a to hned v podobě vynikajícího čtvrtého místa, kterého dosáhl se spolujezdcem Michalem Ernstem v kokpitu Fordu Fiesta RS WRC. Je to zopakování nejlepšího výsledku českého jezdce v historii MS v rally, kterého Prokop dosáhl minulý rok v Argentině, letos však na náročné asfaltové soutěži, jejíž nástrahy nezvládlo nemálo favoritů.

„Rozhodující byl sobotní program, kdy jsme se nejen oproti pátku po analýze dat z naší jízdy zrychlili, ale zároveň dokázali ustát odpolední náročné podmínky, které na trati panovaly. Bylo vytaháno hodně písku a bláta, do toho se přidal déšť, takže podle toho bylo nutné upravit styl jízdy. To se evidentně několika jezdcům nepodařilo a tak skončili nenávratně mimo trať, nebo se potýkali s potížemi po karambolech. Sami jsme měli pár krizovek, ale ustáli jsme je. Na výsledcích dvou nedělních erzet je již vidět, že jsme se neměli kam hnát, jen mohli ztratit hodně dobrou pozici, takže jsme pouze kontrolovali čtvrté místo. Takovýto výsledek z asfaltu řadím o trochu výš než loňskou Argentinu. Možná se to nezdá, ale bylo to zde velice náročné a konkurence veliká. Jako soukromníci jsme mezi továrními týmy nezapadli. Dopředu nás hnaly i davy českých fanoušků, kterých sem jezdí tradičně hodně. Rád bych jim poděkoval za podporu,“ shrnuje víkendové dění na německé rally jihlavský rodák Martin Prokop.

Manažer Quirin Müller dodává: „Je to pro mne vlastně domácí soutěž, takže spokojenost je právě o to větší. Martin začal v pátek trochu pomaleji, než jsme si po testech představovali, v sobotu dokázal zrychlit, ovšem bez velikého rizika a v neděli jel hlavou pro bramborovou medaili. Posádka i všichni z našeho týmu odvedli výbornou práci a všichni jsou tak maximálně motivováni na další asfaltový podnik ve Francii. Fanoušci, kteří nás neviděli v akci zde v Německu, si mohou alespoň přijít prohlédnout naši novou Fiestu na Prague Car Festival, kde ji příští víkend na svém stánku vystaví náš partner, společnost Millers Oils. “

Konečné výsledky ADAC Rallye Deutschland 2013 
1. Sordo D. - del Barrio C. (Citroën DS3 WRC) 
2. Neuville T. - Gilsoul N. (Ford Fiesta RS WRC) +53,0 
3. Hirvonen M. - Lehtinen J. (Citroën DS3 WRC) +2:36,1 
4. PROKOP M. - ERNST M. (FORD FIESTA RS WRC) +8:00,8 
5. Kubica R. - Baran M. (Citroën DS3 RRC) +9:01,3 
6. Evans E. - Barritt D. (Ford Fiesta R5) +9:14,2 
7. Latvala J. - Anttila M. (Volkswagen Polo R WRC) +9:55,0 
8. Paddon H. - Kennard J. (Škoda Fabia S2000) +13:01,2
9. Østberg M. - Andersson J. (Ford Fiesta RS WRC) +13:28,1 
10. Novikov E. - Minor-Petrasko I. (Ford Fiesta RS WRC) +15:17,9

V pořadí jezdců se Martin Prokop vrátil na osmé místo celkově a stejná příčka patří i Michalu Ernstovi mezi spolujezdci. V bodování týmů je Jipocar Czech National Team na pátém místě.

Dalším podnikem MS v rally je zámořský podnik Rally Australia, která však Jipocar Czech National Team vynechává a tak se jeho posádka představí až začátkem října na Rally de France-Alsace.

Aktuální zpravodajství je možné sledovat na Facebookovém profilu „Martin Prokop Official“ a Twitteru @ProkopOfficial

Galerie