Martin Prokop bojuje na Wales Rally GB o první desítku

O top 10 v celkovém pořadí Wales Rally GB, posledního podniku MS v rally, bude bojovat posádka Jipocar Czech National Teamu až do posledních kilometrů náročné třídenní soutěže. Po dvou etapách jsou Martin Prokop s Janem Tománkem na desátém místě a rozestupy mezi devátou a dvanáctou příčkou dávají tušit, že se v neděli nebude jednat o obvykle nezáživný konec soutěže, kdy bývá díky větším odstupům o jednotlivých pozicích často rozhodnuto. Patnáct vteřin na devátého H.Solberga stále dává možnost a naději posunu výše, naopak pouhých šest vteřin od Paddona a dalších šestnáct od Kubici zase přináší tlak a nutnost bojovat o jeden mistrovský bod až do posledního metru. 

„Na podobné situace jsem zvyklý a je to pro nás i fanoušky jenom dobře. Vstávat v pět ráno s tím, že ten den už jen vezu auto na cílovou rampu, by mě nebavilo. Nedělní etapa je velice krátká, včetně dvou diváckých „parkových“ zkoušek, bude to ale pořádný souboj. Bez takových situací se nikam neposunu, pomáhají mi neupadnout do jistého stereotypu“, vysvětluje pilot Fiesty RS WRC Martin Prokop a pokračuje popisem předchozích dvou etap britské soutěže: „Podmínky, které na tratích zde v Anglii panují, asi nikoho nepřekvapily. Standardní a typické marast a bláto. Pro nás to představovalo trošku vlažnější vstup do závodu, protože test jsme absolvovali u nás doma a nikoliv zde na britských cestách. Proto jsme dolaďovali nastavení auta ještě v pátečním poledním vzdáleném servisu. Ten den jsme ale jeli celkem konzistentně a vyrobili jen jedinou výraznější chybu, kdy jsme při brzdění dostali ránu do auta a následně minuli odbočku, což nás stálo nějaký čas a odskočil nám tak devátý Henning Solberg. V sobotu jsem se bohužel dostával špatně do tempa a snad v každé rychlostní zkoušce vyrobil nějakou drobnou chybu. Auto se chovalo méně čitelně než v pátek a chyběla mi potřebná jistota při jeho ovládání.“ 

Boj o první desítku Wales Rally GB je stále otevřený a v neděli se na posledních šestačtyřiceti kilometrech letošní sezony bude ještě pořádně závodit. Celkové výsledky soutěže budeme znát po závěrečné Power Stage, která startuje v 13:00 našeho času. 

Wales Rally GB 2014 po 2. etapě (RZ 17):
1. Ogier S. - Ingrassia J. (Volkswagen Polo R WRC) 2:33:19,3
2. Hirvonen M. - Lehtinen J. (Ford Fiesta RS WRC) +58,1
3. Meeke K. - Nagle P. (Citroën DS3 WRC) +1:01,5
4. Ostberg M. - Andersson J. (Citroën DS3 WRC) +1:41,2
5. Neuville T. - Gilsoul N. (Hyundai i20 WRC) +1:44,5
6. Evans E. - Barritt D. (Ford Fiesta RS WRC) +1.52,4
7. Tänak O. - Molder R. (Ford Fiesta RS WRC) +2:33,3
8. Latvala J. - Anttila M. (Volkswagen Polo R WRC) +3:28,1
9. Solberg H. - Minor-Petrasko I. (Ford Fiesta RS WRC) +3:39,4
10. PROKOP M. - TOMÁNEK J. (FORD FIESTA RS WRC) +3:54,5 

Aktuální zpravodajství je možné sledovat na Facebookovém profilu „Martin Prokop Official“ a Twitteru @ProkopOfficial. 

Galerie