Martin Prokop desátý na Rally Argentina

Seriál MS v rally pokračoval o uplynulém víkendu dalším zámořským podnikem v podobě Rally Argentina. Stejně jako v předcházejících čtyřech letošních závodech nechyběla na startu ani v cíli posádka Jipocar Czech National Teamu Martin Prokop a Michal Ernst.

Ta vstupovala do posledního soutěžního dne z osmého místa celkové klasifikace. Potlučený a provizorně opravený Ford Fiesta RS WRC připomínal čtvrteční karambol, při kterém došlo k přetočení vozu přes střechu, nicméně se šťastným koncem v podobě možnosti pokračování v kritické rychlostní zkoušce a následně i v celé soutěži.

Ve třetí etapě rally čekalo na závodníky ještě 78 ostrých kilometrů rozdělených do čtyř rychlostních zkoušek se značně rozbitým šotolinovým povrchem v legendárním pohoří El Condor. Na cílovou rampu v sobotu odpoledne však česká posádka vyjela jako desátá v celkovém pořadí a z Argentiny si tak Prokop odváží jeden bod do celkové klasifikace jezdců a rovněž jeden do hodnocení týmů.

„Věděl jsem, že nás budou ze zadu stahovat Mikkelsen a Sordo a udržet osmou pozici tak nebude jednoduché. Neházel jsem rozhodně flintu do žita a snažili se jet v rámci možností na maximum, ale prostě to nebylo ono, nestačilo to a tak nás oba v poledne na předposlední zkoušce předstihli. De-facto celou rally jsme hledali správné nastavení auta a já svou jistotu za volantem, která by se odrazila ve výsledcích. Jednou jsem byl na brzdách brzy, jindy později. Desáté místo tedy je asi to, co jsem si tu za svůj výkon zasloužil,“ popisuje své dojmy Martin Prokop a manažer Quirin Müller dodává:

„Doufali jsme, že přechod na nové pneumatiky nás nakopne ihned kupředu, ale bez možnosti testu před Argentinou jsme začínali tak trochu od znova s nastavováním auta a Martin s jízdním stylem. Jeden bod z Argentiny je pro nás prostě málo. Z výšin loňského čtvrtého místa jsme si teď trochu natloukli nos, stejně jako naše Fiesta. Teď musíme spravit auto i naše sebevědomí, soustředit se na další šotolinový závod v Řecku, udělat pořádný test a makat.“

Konečné výsledky Rally Argentina 2013 
1. Loeb S. - Elena D. (Citroën DS3 WRC) 
2. Ogier S. - Ingrassia J. (Volkswagen Polo R WRC) +55,0 
3. Latvala J. - Anttila M. (Volkswagen Polo R WRC) +2:00,8 
4. Novikov E. - Minor-Petrasko I. (Ford Fiesta RS WRC) +2:36,7 
5. Neuville T. - Gilsoul N. (Ford Fiesta RS WRC) +4:40,5 
6. Hirvonen M. - Lehtinen J. (Citroën DS3 WRC) +6:23,9 
7. Østberg M. - Andersson J. (Ford Fiesta RS WRC) +11:02,2 
8. Mikkelsen A. - Markkula M. (Volkswagen Polo R WRC) +13:22,1
9. Sordo D. - Del Barrio C. (Citroën DS3 WRC) +13:22,3 
10. Prokop M. - Ernst M. (Ford Fiesta RS WRC) +14:07

Martin Prokop je nyní devátý v tabulce jezdců, stejně tak jako Michal Ernst v bodování spolujezdců a Jipocar Czech National Týmu patří šestá příčka v hodnocení týmů.

Další soutěží seriálu MS v rally je Rally Acropolis, která se uskuteční na přelomu května a června.

Aktuální zpravodajství je možné sledovat na Facebookovém profilu „Martin Prokop Official“ a Twitteru @ProkopOfficial

Galerie