Martin Prokop nakonec v top 10 Rallye de France

Do posledního dne Rallye de France vstupovala posádka Jipocar Czech National Teamu z jedenáctého místa celkové klasifikace. Rozestupy před i za ní nenaznačovaly za standardního průběhu čtyř nedělních rychlostních zkoušek možnost polepšit si do bodované top 10 a ani ze zadu Martina Prokopa s Janem Tománkem nedotahoval nikdo, kdo by jejich pozici ohrozil. 

Ale znovu se ukázala platnost pravidla, že rally končí až na cílové rampě. V poslední rychlostní zkoušce havaroval ze čtvrtého místa Robert Kubica a nadělil tak Martinovi opožděný narozeninový dárek v podobě posunu do top 10 a zisku jednoho bodu do celkového hodnocení MS. 

„Dnes jsme na rozdíl od soboty, kdy jsme jeli na našem limitu, pouze kontrolovali a udržovali naši pozici. Posun na body v poslední chvíli je pro mne i celý tým alespoň malá satisfakce za celý víkend, kdy jsme měli dobře nastavený vůz, dobře zvolené pneumatiky, jeli bez chyb na našem reálném maximu, ale stále se to neodráželo ve výsledných časech. Skutečně, na rozdíl od dvou předchozích účastí s WRCčkem tady v Alsasku jsme si parádně zasportovali bez zjevných a objektivních potíží, ale recept na tuto soutěž jsme zatím bohužel nenašli. Letos se na suchých tratích jelo absolutně na hraně ve stylu „hon na Volkswagen“ a připomínalo to až okruhové závody, kdy se jede totální nasazení bez špetky prostoru pro rezervu v gripu pneumatik a podobně. Nyní se chceme dobře připravit na poslední dvě soutěže letošní sezony, Španělsko a Anglii, které obě patří k mým oblíbeným. Snažím se výsledek a náš výkon tady z Francie vidět pozitivně a beru to jako motivaci do těch posledních dvou závodů“, ohlíží se za letošní Rallye de France Martin Prokop. 

Rallye de France - Alsace 2014, konečné výsledky
1. Latvala J. - Anttila M. (Volkswagen Polo R WRC) 2:38:19,1
2. Mikkelsen A. - Fløene O. (Volkswagen Polo R WRC) +44,8
3. Meeke K. - Nagle P. (Citroën DS3 WRC) +1:05,3
4. Sordo D. - Martí M. (Hyundai i20 WRC) +1:48,7
5. Hirvonen M. - Lehtinen J. (Ford Fiesta RS WRC) +2:00,7
6. Evans E. - Barritt D. (Ford Fiesta RS WRC) +3:00,8
7. Østberg M. / Andersson J. (Citroën DS3 WRC) +3:02,5
8. Neuville T. / Gilsoul N. (Hyundai i20 WRC) +4:08,4
9. Bouffier B. / Panseri X. (Hyundai i20 WRC) +4:12,9
10. PROKOP M. /TOMÁNEK J. (Ford Fiesta RS WRC ) +6:07,5 

Aktuální zpravodajství je možné sledovat na Facebookovém profilu „Martin Prokop Official“ a Twitteru @ProkopOfficial. 

Galerie