Martin Prokop odstartoval do Rally Argentina – soutěže v přežití

Kratší než v minulých ročnících, ale extrémně náročná. Taková bude Rally Argentina, čtvrtý závod MS v rally, do kterého ve čtvrtek o půlnoci našeho času odstartovala posádka Prokop – Tománek z českého Jipocar Czech National Teamu. 
Martin Prokop z drsné argentinské šotoliny vytěžil v roce 2012 svůj dosud nejlepší výsledek v podobě čtvrtého místa celkové klasifikace, což je dodnes nejlepší umístěním českého jezdce v historii mistrovství světa. Tehdy měla soutěž devatenáct rychlostních zkoušek a více než 500 ostrých kilometrů. Letos je kilometrů jen 315, ale za to nejnáročnějších v dosavadní historii této rally.

 „Bude to extrémně náročný závod pro techniku i posádky. Takhle rozbitý povrch jsme už dlouho nikde neviděli, snad jen kdysi v Řecku. Hned prvních dvacet kilometrů první páteční erzety bude nejdrsnějších z celé soutěže, takže to rozhodně nebude pozvolný start do závodu a nějaké oťukávání. Prostě pořádné peklo hned od začátku. Cítím se dobře a věřím, že se poperu o dobrý výsledek. Chtěl bych navázat na rychlost a dobré výkony z Mexika,“ říká pilot Fiesty RS WRC Martin Prokop.

 Manažer Quirin Müller dodává: „Start do soutěže obstarala krátká večerní erzeta o délce necelé tři kilometry, která přilákala neskutečné množství lidí, jak je zde v Argentině zvykem a byla výbornou reklamou pro náš sport. Připravujeme se tu na jakousi „survival rally“, bude to skutečně extrém. Martin je v klasifikaci MS zatím celkově osmý a věříme si, že dovezeme další dobré body. I s podporou výborných fanoušků, které se nám dostává přes sociální média, se to jistě podaří.“

 Po první rychlostní zkoušce jsou Martin s Jendou na děleném desátém místě celkové klasifikace. První etapa Rally Argentina pokračuje pátečním programem s pěti rychlostními zkouškami, který začíná ve 13:23 našeho času.

Galerie