Martin Prokop po druhém dni Tour de Corse stále čtrnáctý

Druhá etapa Rally de France, která se letos odehrává na středomořské Korsice, měla dle plánů čítat pouhé tři rychlostní zkoušky. Pro následky přívalových dešťů, povodní a sesuvů půdy se ale musel zkracovat i program druhého dne, když se stejně jako v pátek nepovedlo zprovoznit 43 km dlouhou erzetu Casamozza – Ponte-Leccia. Martin Prokop s Janem Tománkem měli dnes ráno před sebou nelehký úkol dostat se ze čtrnáctého místa alespoň na dohled konci první desítky celkového pořadí, což se jim na pouhých dvou rychlostních vložkách s celkovou délkou 85 kilometrů bohužel nepodařilo. Před poslední etapou korsické rally, která obnáší tři erzety a 95 ostrých kilometrů tak posádce Jipocar Czech National Teamu stále náleží čtrnáctá příčka.

Martin Prokop: „Dnes už závodu počasí přálo, i když následky včerejšího běsnění přírody poznamenaly i druhou etapu. Ráno se jelo na uklouzaných a špinavých silnicích plných bláta a kamení, které tak svým charakterem připomínaly spíše lednové Monte Carlo. Přilnavost byla mizerná a zrádných úseků nespočet. Bohužel ani na dnešní druhé erzetě jsem se nijak extra nechytnul a nedostal se do ideálního závodního tempa. Trať byla již suchá, ale nedařilo se mi správně opírat do pneumatik a být na výjezdech ze zatáček agresivní. Jel jsem jako po kolejích a to prostě nebylo ono. Musíme to pokoušet dál a zítra zase zkusit zabojovat, dosáhnout dobrých časů alespoň v jednotlivých erzetách. Konečně se pojedou alespoň tři rychlostní zkoušky a v rychlém sledu za sebou. To dnešní čtyřhodinové čekání na druhou a zároveň poslední vložku bylo nešťastné. Pokud odhlédnu od toho, že se mi tu prostě nejede dobře a kritického fanouška nemám šanci nadchnout, jsem z nového konceptu korsické rally hodně zklamaný. V mých juniorských letech byla Korsika skvělá soutěž s úžasným nábojem a duchem, speciálním rytmem specifických erzet. Letošní program, který si nikdo ze závodníků nebo týmového personálu nepochvaluje, je nešťastný a tak trochu nesmyslný. Zdlouhavé a zbytečné přejezdy, devět různých hotelů za pár dní, to je opravdu hloupé a nešťastné. Rozhodně tím však nechci omlouvat svoje dosavadní výsledky tady na Korsice, je to spíše povzdech nad osudem dosud tak úžasné a kultovní soutěže.“

V neděli startuje program Tour de Corse již ráno před půl osmou a celkové výsledky se dozvíme po poledni, kdy bude startovat závěrečná Powerstage.

Rallye de France – Tour de Corse 2015 – po II.etapě (RZ6)

1. Latvala J.-M. / Anttila M. (Volkswagen Polo R WRC) 1:42:24.8
2. Evans E. / Barritt D. (Ford Fiesta RS WRC) +2.0
3. Mikkelsen A. / Fløene O. (Volkswagen Polo R WRC) +30.8
4. Meeke K. / Nagle P. (Citroën DS3 WRC ) +53.6
5. Abbring K. / Marshall S. (Hyundai i20 WRC) +1:00.1
6. Østberg M. / Andersson J. (Citroën DS3 WRC) +1:05.7
7. Paddon H. / Kennard J. (Hyundai i20 WRC) +1:25.5
8. Bouffier B. / De La Haye T. (Ford Fiesta RS WRC) +1:37.2
9. Sarrazin S. / Renucci J. (Ford Fiesta RS WRC) +1:51.6
10.Tänak O. / Mõlder R. (Ford Fiesta RS WRC) +1:53.9
14.Prokop M. / Tománek J. (Ford Fiesta RS WRC) +4:07.5

Galerie