Martin Prokop po výborném výkonu sedmý na španělské Rally Catalunya

Po dvou dnech na asfaltu se v neděli akce na katalánské rally přesunula na šotolinu, když na posádky předposledního závodu MS v rally čekalo šest rychlostních zkoušek. Martin Prokop pokračoval v dobrém tempu nastoleném již v úvodu soutěže, a tak si na cílovou rampu u pláže v letovisku Salou společně se spolujezdcem Michalem Ernstem dojel pro sedmé místo celkové klasifikace. Přestože se již letos i minulý rok dokázal umístit na vyšších příčkách, panuje v týmu s výsledkem ze Španělska obrovská spokojenost.

„Dnes to bylo opět velmi dobré. Z výsledku jsem nadšený a mohu ho v klidu označit za můj zatím nejlepší za dobu působení v kategorii WRC. Samozřejmě nikoliv umístěním samotným, ale zejména ztrátou na kilometr a tím, že jsme zase kousek blíž těm nejrychlejším před námi v továrních autech. Již po Francii jsme tušili, jak by mělo vypadat nastavení a správný jízdní styl a to se nám tady ve Španělsku potvrdilo. Ujistit se o tom musíme samozřejmě i v Anglii, ale již tento výsledek nepovažuji jen za úlet, ale součást progresu, na kterém celý tým závod od závodu pracuje. Teď už to jsou jen malé krůčky a mravenčí práce - třeba mi dnes neseděl rozpis a zase je nad čím na příště přemýšlet“ líčí nadšený Martin Prokop a blíže popisuje některé momenty z dnešního dne: „Na trať jsme vyráželi velice brzy za situace, kdy nízké slunce osvětlovalo rozvířený prach, takže nebylo doslova nic vidět. Všichni jezdci zpomalovali a dokonce zastavovali, včetně nás. Byli jsme z toho hodně vykulení a naštvaní. Chvílemi jsme jeli zcela mimo cestu a hledali, kudy ty závody vlastně vedou. Další horké chvíle nám nastaly v druhé polovině poslední erzety, když nám odešly brzdy a do toho ještě přestaly fungovat pneumatiky. Celkem divoce jsme kontrolovali pozici, ale i tak pořád s dobrým dílčím výsledkem v inkriminované zkoušce. Chtěl bych poděkovat celému týmu za odvedenou práci a také fanouškům za podporu. Již nyní se těšíme na finále ve Walesu!“

Konečné výsledky Rally RACC Catalunya 2013: 
1. Ogier S. - Ingrassia J. (Volkswagen Polo R WRC) 
2. Latvala J. - Anttila M. (Volkswagen Polo R WRC) +32,9 
3. Hirvonen M. - Lehtinen J. (Citroën DS3 WRC) +1:13,7 
4. Neuville T. - Gilsoul N. (Ford Fiesta RS WRC) +1:33,9 
5. Novikov E. - Minor-Petrasko I. (Ford Fiesta RS WRC) +2:01,0 
6. Østberg M. - Andersson J. (Ford Fiesta RS WRC) +2:26,0 
7. Prokop M. - Ernst M. (Ford Fiesta RS WRC) +4:55,8 
8. Paddon H. - Kennard J. (Ford Fiesta RS WRC) +6:55,7 
9. Kubica R. - Baran M. (Citroën DS3 RRC) +11:04,1 
10. Al-Kuwari A. - Duffy K. (Ford Fiesta RS WRC) +13:26,8

Před posledním závodem sezony – šotolinovou Weles Rally GB – patří v pořadí jezdců Martinu Prokopovi deváté místo celkově a stejná příčka náleží i Michalu Ernstovi mezi spolujezdci. V bodování týmů je Jipocar Czech National Team na šestém místě.

Galerie