Martin Prokop šestý po první dramatické etapě Rally Argetina

Průběh první etapy Rally Argentina 2015 potvrdil očekávání a obavy, když se od první ranní rychlostní zkoušky rozpoutalo peklo, které vystavilo stopku i pár žhavým kandidátům na celkové prvenství. K tomu nespočet defektů, vylomených kol a dalších potíží s technikou pramenících z extrémně náročného povrchu, který letos charakterizuje šotolinové tratě v okolí argentinského letoviska Villa Carlos Paz.

Martin Prokop s Janem Tománkem v kokpitu Fiesty RS WRC v barvách Jipocar Czech National Teamu se však vyvarovali chyb, v jihlavských dílnách dobře připravená technika vydržela a tak záludnosti prvního dne překonali bez výraznějších problémů. Do druhé etapy soutěže tak budou vstupovat z šestého místa celkové klasifikace po té, co během dne poskočili pořadím o čtyři příčky vzhůru.

Pilot Martin Prokop komentuje průběh dnešních pěti rychlostních testů a stopadesáti ostrých kilometrů: „Co bylo jasné již z tréninků, se potvrdilo v závodě. Je to brutální rally ve které zvítězí ten, kdo přežije. Hned první ranní zkouška začala míchat pořadím a objevovaly se všemožné technické problémy napříč startovním polem. Díky mnohým odstoupením a vzniklé situaci se snažíme sami šetřit auto a vsázíme na jistotu bezpečného dokončení soutěže. Musíme se vyhnout potížím a neuváženým rozhodnutím, které by nás stály slušný výsledek.“

„Je to dle očekávání extrém pro techniku, posádky i servisní tým. Pro další etapy trochu pozměníme taktiku přizpůsobením aktuálnímu průběhu závodu. Bude to evidentně taková opotřebovávací bitva s jasným cílem dovézt auto do cíle. Žádné počítání desetinek ve výsledcích a leštění auta v rukavičkách, ale drsný souboj s argentinským terénem. Zítra nás čekají čtyři erzety a 130 měřených kilometrů. Obzvláště ten delší, 43 kilometrů dlouhý test, bude zase pořádný očistec.“ dodává manažer Quirin Müller.

Rally Argentina po RZ6

1.

Meeke Kris – Nagle Paul

Citroën DS3 WRC

1:44:47,8

2.

Ostberg Mads – Andersson Jonas

Citroën DS3 WRC

+1:08,4

3.

Latvala Jari-Matti – Anttila Miikka

Volkswagen Polo R WRC

+1:23,5

4.

Sordo Dani – Martí Marc

Hyundai i20 WRC

+1:54,2

5.

Evans Elfyn – Barritt Daniel

Ford Fiesta RS WRC

+1:59,7

6.

Prokop Martin – Tománek Jan

Ford Fiesta RS WRC

+3:27,4

7.

Neuville Thierry – Gilsoul Nicolas

Hyundai i20 WRC

+5:06,2

8.

Al-Qassimi Khalid – Patterson Chris

Citroën DS3 WRC

+6:01,8

9.

Al-Kuwari Abdulaziz – Clarke Marshall

Ford Fiesta RRC

+6:46,3

10.

Protasov Yuriy – Cherepin Pavlo

Ford Fiesta RRC

+8:43,3

Galerie