Návrat posádky Prokop - Tománek na tratě MS v rally

Nedlouho po zahájení letošního ročníku MS v rally dochází v Jipocar Czech National Teamu ke změně na sedačce spolujezdce. Michala Ernsta, který s Martinem Prokopem odjel celou minulou sezónu, Katalánskou rally 2012 a letošní Rallye Monte Carlo, tak nahradí ostřílený matador Jan Tománek. Ten s jihlavským rodákem již v minulosti tvořil na světových soutěžních tratích dlouhá léta úspěšnou dvojici.

Pilot Martin Prokop tuto změnu komentuje: „Během dvou let vedle mě seděli dva pro mě noví spolujezdci, oba profesionálové ve svém oboru a zároveň moji dobří kamarádi. Nakonec mě ale cesta zavedla zpět k Jendovi a jsem velmi rád, že jsme opět našli společnou řeč a vůli makat na společných cílech. Není to ovšem změna, která by se mně a celému týmu dělala s lehkým srdcem. Michal Ernst byl výborný parťák a já mu za spolupráci na místě spolujezdce mnohokrát děkuji. Jsem také moc rád, že bude i nadále externím členem našeho týmu."

Své vyjádření přidává i Michal Ernst: „Jako profesionál rozhodnutí týmu plně akceptuji a rozumím mu. V mistrovství světa se dnes jede úplně na doraz a tak týmy i jezdci hledají ten absolutně nejlepší materiál a zdroje – nejen technické, ale i lidské. Jedná se o podmínky mimořádně obtížné i pro ty nejlepší spolujezdce, a pokud Martin došel k názoru, že tuto úlohu může nejlépe zvládnout Jenda Tománek, chápu to a respektuji. Jede nejvyšší světovou soutěž v top kategorii WRC, prezentuje významné sponzory a celý český motosport, takže zde není prostor na kompromisy. Samozřejmě se netajím tím, že by nebylo špatné, kdybych jako kopilot v kolotoči WRC vydržel o něco déle, nicméně i za celou loňskou sezonu jsem velmi rád, protože to jsou zážitky a zkušenosti k nezaplacení."

Další soutěží seriálu MS WRC 2014 a první společnou pro obnovenou posádku Prokop - Tománek bude Švédská rally, která se uskuteční druhý únorový víkend tradičně kolem Karlstadu.

Aktuální zpravodajství je možné sledovat na Facebookovém profilu „Martin Prokop Official“ a Twitteru @ProkopOfficial.

Galerie