Prokop drží v drsné argentinské rally šesté místo

Ze šestého místa celkové klasifikace vstupovala posádka Jipocar Czech National Teamu do druhé etapy Rally Argentina 2015. Martin Prokop s Janem Tománkem chtěli během čtyř rychlostních zkoušek na rozbitých jihoamerických tratích především co nejvíce šetřit jejich Fiestu RS WRC, aby bez limitujících závad a potíží dojela v neděli odpoledne na cílovou rampu. Přesto, že je během sobotního posledního testu předstihl Thierry Neuville s továrním Hyundaiem, dokázali si díky potížím Daniho Sorda pozici udržet i před závěrečnou nedělní etapou, která obnáší dva šestnáctikilometrové průjezdy legendární erzetou El Condor.

„I dnes to byl na trati jeden extrém za druhým a jsem nesmírně rád za další slušně dokončenou etapu. Věřím, že nám naši fanoušci nepříliš populární taktiku odpustí, ale pouštět se do boje na maximum, jako jsme to předváděli třeba před měsícem v Mexiku, to je ve zdejších podmínkách nepřípustné riziko. Auto i tak dostává šíleně zabrat, buďme rádi, že je porce kilometrů letos výrazně menší než v minulých letech,“ vzkazuje pilot Martin Prokop.

Vítěze Rally Argentina budeme znát zítra po sedmnácté hodině našeho času, kdy odstartuje poslední rychlostní zkouška, extra bodovaná Power Stage.

Rally Argentina po druhé etapě (RZ 10)

1.

Meeke Kris – Nagle Paul

Citroën DS3 WRC

3:14:51,7

2.

Ostberg Mads – Andersson Jonas

Citroën DS3 WRC

+38,6

3.

Latvala Jari-Matti – Anttila Miikka

Volkswagen Polo R WRC

+1:03,7

4.

Evans Elfyn – Barritt Daniel

Ford Fiesta RS WRC

+2:24,6

5.

Neuville Thierry – Gilsoul Nicolas

Hyundai i20 WRC

+4:51,0

6.

Prokop Martin – Tománek Jan

Ford Fiesta RS WRC

+5:38,9

7.

Al-Qassimi Khalid – Patterson Chris

Citroën DS3 WRC

+10:34,3

8.

Al-Kuwari Abdulaziz – Clarke Marshall

Ford Fiesta RRC

+14:14,6

9.

Dominguez Diego – Galindo Edgardo

Ford Fiesta R5

+17:10,0

10.

Saba Gustavo – Cagnotti Diego

Škoda Fabia S2000

+19:20,1

 

Galerie