Prokop s Tománkem na úvod sezony devátí

Nová sezona Mistrovství světa v rally odstartovala tento víkend náročnou Rallye Monte Carlo a jména posádky Jipocar Czech National Teamu zůstaly u devítky celkové klasifikace od konce druhé etapy až do samotného závěru závodu. Dva body v konkurenci továrních posádek jsou stále lepší než nic, nebo frustrující odstoupení kvůli poruše alternátoru v roce 2014, ale přílišná spokojenost v českém týmu nevládne. 

„Jsme šťastni, že jsme na rozdíl od minulé sezony dokončili takhle náročnou soutěž. Přijeli jsme si pro body a nějaké si i odvezli. Nicméně dva poslední dny bych raději vymazal, protože se nám příliš nedařilo a hodně jsme ztráceli. Byli jsme zralí na vystřídání a odchod do kabiny. Ať jsem se snažil sebevíc i na hraně rizika, pořád jsem nedokázal najít rychlost, rytmus a pohodu z konce minulé sezony. Přemírou snahy jsme se dostali i do několika krizovek - třeba dnes, když jsme se autem opřeli ve velké rychlosti o skálu - ale stále jsme nedokázali najít recept na zrychlení. Dotahujícího Loeba za sebou samozřejmě udržet nešlo, ale rychlost a časy měly být někde jinde. Něco je špatně a zatím netuším co, zda je to ve mně nebo snad nějaký drobný nedostatek na autě. Podle mezičasů i pocitů z chování auta jsme neuvěřitelně ztráceli ve výjezdech, což se mi nikdy nestávalo. Jinak jsem ale relativně spokojený, že tohle šílené Monte je zdárně za námi, protože letos bylo nadmíru nevyzpytatelné a zakleté, co se týče odhadování podmínek na trati. V minulých ročnících byly vždy jen dvě nebo tři erzety zrádné a nečitelné, co se podmínek na trati týče, ale letos to byla úplně každá zkouška. Užili jsme si hodně dramat při volbě pneumatik a odhadování rozmarů počasí,“ popisuje pilot Fiesty RS WRC. 

Martina doplňuje manažer Quirin Müller: „Jsme v cíli nejnáročnější soutěže, ale výsledek není úplně to, co jsme chtěli, přestože konkurence byla veliká. Reálně jsme sice mohli skončit třeba jen o jedno místo výše, ale lepší časy nám mohly sezonu nastartovat o dost veseleji. Nyní se musíme hodně rychle oklepat a začít s přípravou na Švédsko. Naplánujeme si na severu nějaké civilní ježdění na sněhu, aby se Martin co nejlépe dostal do rytmu a pohody.“ 

Konečné výsledky Rallye Monte Carlo 2015
1. Ogier S. - Ingrassia J. (Volkswagen Polo R WRC) 3:36:40,2
2. Latvala J. - Anttila M. (Volkswagen Polo R WRC) +58,0
3. Mikkelsen A. - Floene O. (Volkswagen Polo R WRC) +2:12,3
4. Ostberg M. - Andersson J. (DS 3 WRC) +2:43,6
5. Neuville T. - Gilsoul N. (Hyundai i20 WRC) +3:12,1
6. Sordo D. - Martí M. (Hyundai i20 WRC) +3:12,9
7. Evans E. - Barritt D. (Ford Fiesta RS WRC) +5:23,7
8. Loeb S. - Elena D. (DS 3 WRC) +8:34,7 
9. PROKOP M. - TOMÁNEK J. (FORD FIESTA RS WRC) +9:54,8
10. Meeke K. - Nagle P. (DS 3 WRC) +10:55,6 

Příštím podnikem MS je 63. ročník Rally Sweden, který se uskuteční v termínu od 12. do 15. února. 

Aktuální zpravodajství je možné sledovat na Facebookovém profilu „Martin Prokop Official“ a Twitteru @ProkopOfficial. #gofiona !!! 

Galerie