Prokop s Tománkem po první etapě Rally Finland osmí

Mistrovství světa v rally se z rychlé polské šotoliny přesunulo na neméně bláznivé tratě ve Finských lesích, kde v dnešní první etapě Rally Finland čekalo na posádky soutěžních speciálů bezmála 160 kilometrů rychlostních zkoušek. 

Po úspěšném testu a shakedownu se na závod těšila posádka Jipocar Czech Rally Teamu Martin Prokop s Janem Tománkem, ale jejich nadšení a pouť celou finskou rallymálem vzalo za své hned ve třetí zatáčce první rychlostní zkoušky:

Martin Prokop popisuje: „V dobrém rozpoložení a nažhaveni do závodu jsme přehnali hned třetí zatáčku dnešního dne a podivoké motanici ve škarpě nás jen se štěstím nízké smrčky vrátily zpátky do hry. S trošku orvanou Fionou  jsme potom možná příliš opatrně dokončili první průjezdy a bohužel se vytratila jakákoliv bojovnost, odhodlanost a lehkost jízdy. Skutečně dost mě to pro celé dopoledne rozhodilo z tempa. Na druhé průjezdy jsme trošku upravili nastavení, abychom se tolik neklouzali a měli lepší grip a hned se to projevilo na časech a celkovém dojmu z prvního dne. Jen na dlouhé a velice rychlé Ouninpohje se nám ke konci dost přehřívaly gumy a přestaly fungovat, jinak bylo auto již perfektní.  Kluci vepředu tu letos jedou šílenou kudlu a sami říkají, že takhle tu nikdy před tím neletěli. My se jich přesto držíme jen s odstupem vteřiny na kilometr, což myslím není úplně nejhorší. Zítra se trochu změní charakter tratí, už to nebudou vyžehlené dálnice, ale více rozbité cesty s volnými kameny, takže si posádky i fandové přijdou zase na své. Finsko jak má být, pořádný masakr!“
 
Zítřejší etapa, do které Martin s Jendou vstoupí z osmého místa celkové klasifikace, obnáší 131 ostrých kilometrů rozdělených do osmi rychlostních zkoušek a celou soutěž uzavře nedělní Powerstage v pravé poledne našeho času. 

 

Galerie