Prokop s Tománkem před závěrečnou etapou Rally Mexico pátí

Mexická rally pokračovala v sobotu svou druhou etapou a česká posádka Jipocar Czech National Teamu do ní vstupovala z šestého místa celkové klasifikace. Očekávalo se, že zejména první čtyři dlouhé rychlostní zkoušky přinesou dramatické momenty a tomu se také stalo. Nemálo jezdců nezvládlo technické nástrahy šotolinových tratí a svůj vůz při haváriích poškodilo tak, že nebylo možné pokračovat. Martin Prokop vsadil na jistotu a po zkušeném a vyrovnaném výkonu bezpečně dovezl svou Fiestu WRC do večerního servisu. Po více než 170 kilometrech rychlostních zkoušek sobotní etapy tak mohl uzavřít náročný den z pátého místa celkové klasifikace.

„Dnešní dvě dopolední rychlostky o délce třicet a padesát kilometrů byly rozhodující pro celý zbytek soutěže. Po výpadku Nora Ostberga jsme se posunuli na páté místo a nyní jsou rozestupy tak veliké, že nikdo zbytečně neriskuje a bude chtít v neděli bezpečně závod dokončit. Samozřejmě musí vydržet technika, což není absolutně samozřejmé, vždyť nás zítra čeká nejdelší - bezmála šestapadesátikilometrová - erzeta. My jsme dnes jeli svoje potřebné tempo, soustředili se na čistou jízdu a vyvarovali se nějakým zbytečným zaváháním a nepozornostem. Na zdejších tratích v horách nad Leonem i malá chyba znamená nenávratný a krutý výlet mimo trať. Během odpoledne nás sice potrápily brzdy, ale na přejezdu jsme je sami odvzdušnili a zbavili se tak dalších výraznějších potíží. Auto jinak nemá žádné velké šrámy, takže zítra do posledního dne nastoupíme zase v plné síle a já věřím, že si pojedeme konečně pro první body v této zatím nepříliš šťastné sezoně,“ komentuje pilot Martin Prokop.

Mexickou rally uzavře nedělní etapa, ve které na posádky čeká ještě 80 kilometrů rychlostních zkoušek. Celkové výsledky třetího podniku MS v rally 2014 budou známy kolem osmé hodiny večerní středoevropského času.

Rally Mexico 2014 po druhé etapě (RZ16) :
1. Ogier S. - Ingrassia J. (Volkswagen Polo R WRC) 3:33:19,7 
2. Latvala J. - Anttila M. (Volkswagen Polo R WRC) +58,5 
3. Neuville T. - Gilsoul N. (Hyundai i20 WRC) +4:33,9 
4. Evans E. - Barritt D. (Ford Fiesta RS WRC) +5:18,9 
5. PROKOP M. - TOMÁNEK J. (FORD FIESTA RS WRC) +7:58,2 
6. Guerra B. - Rozada B. (Ford Fiesta RS WRC) +10:29,7 
7. Atkinson C. - Prévot s. (Hyundai i20 WRC) +12:27,5 
8. Hirvonen M. - Lehtinen J. (Ford Fiesta RS WRC) +16:05,8 
9. Meeke K. - Nagle P. (Citroën DS3 WRC) +17:14,9 
10. Protasov Y. - Cherepin P. (Ford Fiesta R5) +17:25,3

Aktuální zpravodajství je možné sledovat na Facebookovém profilu „Martin Prokop Official“ a Twitteru @ProkopOfficial

Galerie