Prokopova sezóna sedmých míst pokračovala na Rally Acropolis

Šest podniků má za sebou seriál Mistrovství světa v rally a ještě není ani ve své polovině. Na všech se představil jediný český zástupce v nejvyšší kategorii WRC, pilot Jipocar Czech National Teamu Martin Prokop a povětšinou jsme ho spolu se spolujezdcem Michalem Ernstem mohli najít na sedmém místě celkové klasifikace. Nejinak tomu bylo i uplynulou neděli odpoledne, kdy skončil 59. ročník řecké Rally Acropolis.

Vstříc nedělním třiaosmdesáti ostrým kilometrům vstupovala česká posádka již ze sedmého místa celkové klasifikace a jednoduchým úkolem bylo udržet toto umístění až na cílovou rampu. Tovární jezdec Citroenu Mikko Hirvonen byl na osmém místě dvě minuty pozadu a dotahovat na šestého Madse Østberga, který se dral pořadím nahoru po předchozích technických problémech, také nebylo ambicí našeho týmu.

„Po slušném pátku a sobotě, kdy jsem si po dlouhé době s chutí a radostí zazávodil, jsme v neděli jeli na jistotu a soustředili se na pokud možno čistou jízdu a kontrolovali odstupy od Hirvonena na osmé pozici. Rozmlácený povrch na erzetách dal zabrat nejen autu, ale i mým zádům, se kterými se tady celou dobu hodně trápím. Je to tedy dalo by se říci jen další sedmé místo, ale pro sebevědomí moje a celého našeho týmu je to pozitivní impuls a vykročení dobrým směrem do druhé poloviny sezony,“ ohlíží se za soutěží Martin Prokop.

Konečné výsledky Rally Acropolis 2013
1. Latvala J. - Anttila M. (Volkswagen Polo R WRC) 3:31:01,2 
2.Sordo D. - del Barrio C. (Citroen DS3 WRC) +1:50,0 
3.Neuville T. - Gilsoul N. (Ford Fiesta RS WRC) +2:14,1 
4.Mikkelsen A. - Markkula M. (Volkswagen Polo R WRC) +3:55,1 
5.Al-Attiyah N. - Bernacchini G. (Ford Fiesta RS WRC) +4:12,6 
6.Østberg M. - Andersson J. (Ford Fiesta RS WRC) +5:48,7 
7.Prokop M. - Ernst M. (Ford Fiesta RS WRC) +7:22,4 
8.Hirvonen M. - Lehtinen J. (Citroen DS3 WRC) +8:00,7 
9.Novikov E. - Minor-Petrasko I. (Ford Fiesta RS WRC) +8:11,8 
10.Ogier S. - Ingrassia J. (Volkswagen Polo R WRC) +10:10,3

Dalším podnikem MS v rally je šotolinová Rally d´Italia Sardegna, která zavítá na středomořský ostrov v termínu od 20. do 22. června.

Aktuální zpravodajství je možné sledovat na Facebookovém profilu „Martin Prokop Official“ a Twitteru @ProkopOfficial

Galerie